fbpx
6.8 C
Skopje

ФОТО: Куманово денес врие од полиција и оклопни возила – што се случува?

АКТУЕЛНО

Денес во Куманово е зголемено присуството на полиција каде има и голем број на оклопни возила, што навистина се случува се прашуваат граѓаните во овој град.

Напладне во близина на локалниот пазар во Куманово е забележано зголемено присуство на полиција, која според неофицијални информации барала криминалец кој минатата недела избегал од затвор.

Осудениот криминалец упатил и закани од извесен судија со иницијали М.Д., кој му ја одредил казната затвор. Многу веројатно е дека полицијата внимава на безбедноста на судијата и неговата фамилија, но и се обидува што е можно побрзо да го најде осудениот криминалец.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -