fbpx
36.8 C
Skopje

Аневска не прифати да биде владин портпарол: Ова е новиот портпарол на ВЛАДАТА

АКТУЕЛНО

Владата на денешната седница донесе одлуа со која го назначува Миле Бошњаковски за нов портпарол.

Бошњаковски е поранешен новинар во повеќе медиуми, беше дел од тимот за односи со јавност во Т-Мобиле и работеше во компанија за односи со јавност и комуникации.

Новинарката Јасмина Аневска не ја прифатила понудата да биде владин портпарол.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -