fbpx
36.8 C
Skopje

Дали ова е знак дека Санчез останува во Лондон?

АКТУЕЛНО

Како и секое лето, и ова светските клубови ги претставуваат дресовите за најновите сезони. Некои организираат гламурозни прес-конференции, а други пак на своите официјални страници. Манчестер Јунајтед, Реал, Лацио и останатите клубови објавија фотографии од својата опрема.

Така и Арсенал ја претстави својата трета верзија на дресови, која е во црна боја.

Она што е најинтересно од целата ситуација е што го главната улога е Алексис Санчез, кој наводно е на излезни врати, на чекор до Сити.

ФОТОГРАФИИ од

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -