fbpx
2.3 C
Skopje

Богоевски: Зврлевски е ракот во правната држава!

АКТУЕЛНО

Пратеникот од мнозинството, Павле Богоевски во реплика кажа дека обвинителот Марко Зврлевски е ракот во правната државата и дека гонел политички неистомисленици на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Ако од 100 силувања јавниот обвинител направи грешка во едно, ќе ми биде криво, но тоа може да биде грешка. Ако во 10 монтирани случаи постапува, тоа е бранење на криминал, рече Богоевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -