fbpx
-4.2 C
Skopje

Земјотрес со јачина од 3,3 степени почувствуван во Охрид и Ресен

АКТУЕЛНО

Земјотрес со јачина од 3,3 степени, спроед првичните информации, беше почувствуван денеска во 18 часот и 58 минути во охридското епицентарлно подрачје.

Земјотресот, според првичините информации, бил со епицентар на 8 километри северно од Ресен и на длабочина од 2 километри.

Ова е осми почувствуван земјотрес во овој регион во последните 54 часа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -