fbpx
-4.2 C
Skopje

ФОТО: Навивачите на Јуве во паника – што сега со тетоважите од идолот Бонучи?

АКТУЕЛНО

Случајот на Леонардо Бонучи и неговата преселба во Милан ја крена цела Италија на нозе, а навивачите на Јувентус ќе мора да се запрашаат – што сега со тетоважите од идолот Бонучи?

Едно истражување покажа дека околу 1.500 навивачи на „старата дама“ побарале измена или целосно отстранување на тетоважите со „предавникот“ Лео. Секое лето, поради нелојалноста на фудбалерите, клиниките имаат еден куп работа за да ја „исправат“ грешката на фудбалските фанатици.

Од друга страна, фановите на Милан веќе започнаа со тетовирање на бројот 19, кој што Бонучи ќе го носи од наредната сезона во дресот на „росонерите“.

Фотографиите можете да ги видите ОВДЕ

Извор: Гол.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -