fbpx
22.8 C
Skopje

Нејмар ја откри својата иднина

АКТУЕЛНО

Напаѓачот на Барселона Нејмар изјави дека тој никогаш не помислувал за трансфер во англиското првенство.

Бразилската ѕвезда ја започна својата кариера во Шпанија во 2013 г., а сега медиумите на Островот го поврзуваат со трансфер во Манчестер Јунајтед.

Никогаш не сум помислил за можноста да играм во Англија. Ги гледам натпреварите на англискиот шампионат, но не ммногу, бидејќи не гледам многу фудбал. Го следам напредокот на Фелипе Кутињо и Габриел Жесус, но никогаш не сум помислил да им се придружам, изјави Нејмар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -