fbpx
-4.2 C
Skopje

ВИДЕО: Прв гол на Ромелу Лукаку во дресот на Манчестер Јунајтед!

АКТУЕЛНО

Црвените ѓаволи го одиграа и својот втор пријателски натпревар во рамките на својата турнеја, а на натпреварот против Риал Солт лејк за прв пат во листата на стрелците се запиша Ромелу Лукаку, новото засилување на Јунајтед.

Рал Солт Лејк поведе по 23 минути игра со гол на Силва, но само шест минути подоцна по една убава акција со Лукаку и Лингард, Мхитарјан постигна погодок за изедначување на 1-1.

Во 38. минута Лукаку реализираше за комплетен пресврт и победа од 2-1.

Не беше се позитивно за Манчестер јунајтед на овој меч, Мата го напушти натпреварот поради повреда, а Валенсија доби црвен картон.

https://www.youtube.com/watch?v=lKAhJwEr-q8

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -