fbpx
9.8 C
Skopje

Спасовски: МВР е спремно да апси! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Министерството за внатрешни работи е подготвено да делува врз основа на одлуките на судовите 24 часа и кога ќе ги добие сигурно ќе постапи во однос на нив, изјави денеска во касарната „Ѓорче Петров“ министерот Оливер Спасовски одговарајќи на новинарското прашање што ќе биде преземено во врска на решенијата за притвор на тројца полициски службеници од страна на судот по жалба на СЈО.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -