fbpx
6.8 C
Skopje

Спасовски за барањето на Груевски за 20 телохранители: Нема да дозволам МВР да се претвори во приватна агенција за обезбедување!

АКТУЕЛНО

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска не одговори од кого и какви закани имаат поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, но рече дека нема да дозволи МВР да се претвори во приватна агенција за обезбедување.

МВР е се уште без одлука за дополнителното обезбедување кое го побара Никола Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -