fbpx
-4.2 C
Skopje

Шамар за Милан! Челси ги претркува за Мората

АКТУЕЛНО

Челси е многу близу до потпис на напаѓачот на Реал Мадрид Алваро Мората, тврди „Скај Италија“.

Изданието вели дека Милан ќе остане со “прст во уста“ во битката за шпанскиот репрезентативец и дека тој ќе биде ново засилување на Стемфорд Бриџ.

Сините од Лондон имаат потреба од нов напаѓач, откако Антонио Конте реши да не го земе Диего Коста на летната турнеја на тимот.

Тоа автоматски значи дека односите меѓу двајцата нема да се поправат и дека најверојатно Коста ќе замине односно ќе биде продаден.

Реал за Мората бара 80 милиони евра!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -