fbpx
1.8 C
Skopje

Конте откри кога му доделил „црвен картон“ на Коста

АКТУЕЛНО

Антонио Конте ја очекува втората сезона во Премиер лигата во која ќе треба да ја брани титулата со Челси, а тоа ќе го мора да го реализира без услугите на Диего Коста.

Менаџерот на лондонскиот клуб одамна потврди дека му соопштил на Коста да си бара нов клуб, а денеска реши да го искоментира овој случај и да ги појасни работите.

– Не сакам да зборувам за фудбалери кои не се овде со нас. Сепак, ситуацијата со Коста стана јасна уште во јануари и за неа беа информирани клубот, фудбалерот и неговиот менаџер. За мене оваа приказна е завршена, – открил Конте.

Италијанецот призна дека не му се допаѓа она што се случува на трансфер пазарот.
– Сигурен сум дека овој преоден рок е лудост. Ова не започна сега, но летово ако сакаш да ангажираш солиден фудбалер треба да одвоиш 40-50 милиони евра. Неверојатна ситуација, но ние мора да се адаптираме. Погледнете колку чинеше Лукаку или колку плати Арсенал за Лаказет, за еден бек мораме да платиме 60 милиони евра, – потенцирал менаџерот на Челси.

 

Извор: Derbi.mk 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -