fbpx
6.8 C
Skopje

Комичарот Бубо Каров ќе биде советник во Владата

АКТУЕЛНО

Љупчо (Бубо) Каров од денеска е надворешен советник на министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски.

Како што соопштија од Владата, неговото искуство со медиумите и во јавните настапи ќе биде од особен придонес во работата на Секторот за комуникации и односи со јавноста во Владата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -