fbpx
9.8 C
Skopje

Бонучи ја отвори душата и ја откри единствената причина поради која замина од Јувентус

АКТУЕЛНО

До овој момент, број еден трансфер во летниот преоден рок е заминувањето на Леонардо Бонучи од шампионот на Италија, тимот на Јувентус во Милан.

Имаше безброј шпекулации во медиумите поради што Бонучи заминал од Јувентус, играчот пак мудро молчеше и откако полека работите стивнаа, тој ја објасни целата ситуација.

-Имавме расправија во тимот, што е нормално, особено затоа што јас секогаш кажувам во лице она што го мислам. Некои мислат дека била само една расправа, но грешат. Вистината е дека таа ја прели чашата. Имаше такви ситуации и порано, но овојпат не можев да се воздржам,- изјави Бонучи.

Играчот е свесен дека со преселбата од Јувентус во Милан, огромен број од фановите на тимот од Торино се гневни на него и при гостувањата ќе го пречекаат со свирежи.

-Знам дека ќе ме пречекаат со свирежи кога ќе се вратам од Торино, но така беше и кога со Јувентус играв против било кој тим. Јас играм најдобро кога добјам дополнителни мотив, па така ќе биде и доколку фановите на Јувентус ме исвиркаат,- појасни Бонучи

 

Извор: Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -