fbpx
2.3 C
Skopje

Георгиевски распали по Милошоски: Заборави ли Антонио дека во првото ВМРО неговата единствена вредност беше што се декларираше како чист Бугарин

АКТУЕЛНО

Кога зборуваме за договорот со Бугарија јасно мораме да кажеме дека ако не беше моронската политика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ према истата држава, воопшто немаше ни да има потреба за таков договор. Како што да не беше антиквизацијата веќе одамна со ФИРОМ ќе бевме во НАТО.

Читајќи ја најновата дпмнеовска хистерија против договорот за добрососедство неможам да се изначудам каков историски анафалбитизам постои во раководството на оваа партија. Колку силна пројугословенска идеологија ја има заробено мојата бивша партија? Колку лицемерие демонстрираат одредени луѓе? Антонио Милошоски фронтменот на оваа операција заборавил ли дека во првото ВМРО неговата единствена вредност беше што се декларираше за чист Бугарин.

ВМРО-ДПМНЕ се претвора во комплетна идеолошка карикатура.

ФЕЈСБУК СТАТУС НА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -