fbpx
2.3 C
Skopje

Меси со список на играчи кои би требало да го заменат Нејмар

АКТУЕЛНО

Фаворити на Лео се Паоло Диабала, Анхел Ди Марија и Осман Дембеле

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси изготвил список од кандидати, кои би требало да го заменат Нејмар кој би го напуштил тимот на Барселона и би станал дел од тимот на Парис Сен Жермен, пишува шпанското издание Дон Балон.

Се смета дека Лео ги притиска сопствениците на Барселона да го купат неговиот сонародник од Јувентус Пауло Дибала, кој не ја крие својата желба да игра со еден од неговите идоли и на клупско ниво.

Останатите опции во списокот на Меси се уште еден негов сонародник – Анхел Ди Мариа од ПСЖ, како и младата француска сензација на Борусија Дортмунд Осман Дембеле.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -