fbpx
2.3 C
Skopje

Кристијано ги откри своите најголеми конкуренти

АКТУЕЛНО

Суперѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо откри кои се најголемите негови конкуренти за избор на најдобар фудбалер на светот.

Тешко е да спомнам само едно име. Кога си во врвот, не можеш да одмараш, бидејќи секогаш се наоѓа некој, кој може да те претрка.

Јас се борам со сите – Со Нејмар, Меси, Левандовски, Игуаин, со најдобрите играчи во светот. Ние се бориме за да бидеме најдобрите. Тоа е мојата мотивација. Да бидам подобар од нив секоја година – вели Кристијано.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -