fbpx
6.8 C
Skopje

Никола Димитров на средба со Еди Рама

АКТУЕЛНО

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на покана на неговиот колега Дитмир Бушати, утре ќе оствари официјална посета на Албанија.По средбата со шефот на дипломатијата на Република Албанија, предвидена е заедничка пресконференција на двајцата министри.

Во рамки на посетата, предвидено е Димитров да оствари средби и со претседателот на Владата и шефот на државата, Еди Рама и Илир Мета.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -