fbpx
1.8 C
Skopje

Уште еден земјотрес вечерва ја здрма Македонија

АКТУЕЛНО

Нов земјотрес со јачина од 3.1 степени во 19.11 минути беше почувствуван во охридскиот регион.

Епицентарот на земјотресот бил на 4 километри од Охрид и на седум километри од Косел.

Ова е последниот од серијата земјотреси кои повеќе од месец и половина ги вознемируваат жителите на Охрид и Ресен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -