fbpx
-4.2 C
Skopje

Богоев: Карпошани за Стевчо велат “комшија“ – во секоја зграда имал стан

АКТУЕЛНО

Пратеникот на СДСМ Стефан Богоев рече дека Општина Карпош била една од најбогатите општини, додека Стевче Јакимовски и ВМРО ДПМНЕ не ја презадолжиле општината со голема сума на пари.

Човекот кој што граѓаните на Карпош го викаат комшија бидејќи има стан во секоја зграда во општина Карпош, е човекот кој не остави ниту едно зелено просторче во самата општина. Во општина Карпош не остана ниту една зелена површина каде што би можел да се изгради парк,“ смета пратеникот на СДСМ, а како главен виновник го посочи градоначалникот на Карпош и коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ, Стевче Јакимовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -