fbpx
9.8 C
Skopje

Пукано во водачот на ,,Делии” после натпреварот на Црвена Звезда од Лига Европа

АКТУЕЛНО

Водачот на навивачите на Црвена звезда, Дражен Драгаш Лурц вчера во Белград бил ранет од пиштол и се здобил со прострелна рана во ногата во Белград, информираат српските медиуми.

Според тамошните медиуми, целата неразјаснета ситуација се одиграла по завршувањето на натпреварот меѓу Црвена Звезда и Спарта Прага од 3.квалификациско коло во Лигата на Европа.  Веднаш по пукањето бил префрлен со приватно возило во Ургентниот центар во Белград. Од полициски извори, брифираат дека истрагата е во тек и во наредниот период ќе излезат со целосна информација. Драгаш позади неговото име има Запишано голем број кривични дела и бил осуден на затворски казни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -