fbpx
4.8 C
Skopje

Првиот човек на ПСЖ им се доверил на директорите околу ситуацијата со Нејмар, неговата порака кон нив излезе во јавноста

АКТУЕЛНО

Насер Ал Келаифи им испратил јасна порака до своите најблиски соработници во клубот, околу тоа како течат преговорите за Нејмар.

Најавите за трансферот на Нејмар во ПСЖ се уште ја разбрануваат фудбалска Европа, на оваа тема нови информации пренесува „Јаху Спорт“ од Франција, истиот медиум открива дека претседателот на тимот од Париз, Ал Келаифи делувал мошне оптимистички во разговор со своите најблиски соработници во клубот, истиот медиум ја открива пораката која Ал Келаифи им ја испратил.

Преговорите околу Нејмар се движат во одлична насока“ им се доверил шеикот.

Првиот човек на ПСЖ ги има информациите од прва рака околу ситуацијата со Нејмар, од причина што токму тој ги води преговорите помеѓу обете страни.

 

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -