fbpx
-4.2 C
Skopje

Заев: Прво разрешување на Зврлевски, па одмор на пратениците

АКТУЕЛНО

Oчекувам пред одморите на пратeниците да има смена на јавниот обвинител Марко Зврлевски и целосно да биде прочистен изборачкиот список – порача премиерот Зоран Заев од  армискиот полигон Криволак каде се одржа отворен ден за високи гости на вежбата „Dragoon guardian 17“.

Местото на Македонија според премиерот Заев е во НАТО и во европското семејство.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -