25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

ФОТО: Премиерот Борисов и вицепремиерот Каракачанов пристигнаа во Владата на РМ

Премиерот Зоран Заев и министрите од Владата на РМ официјално го пречекаа премиерот Бојко Борисов и членовите на државната делегација на Република Бугарија, во која е и вицепремиерот на Република Бугарија и претседател на ВМРО БНД Красимир Каракачанов.

ФОТО А1он
ФОТО А1он

поврзани објави

Последни објави