8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Млад делчевчанец загина откако бил прегазен од камион во Германија

На автопат во Германија, на Бадник загинал 26. годишниот Ванчо од Делчево, информација која се уште не е потврдена од државните институции, но граѓаните на градот на Делчев веќе истакнуваат дека сочувствуваат со семејството за огромната загуба.

Ванчо имал завршен факултет на електро-техничкиот факултет во Штип, но за подобра иднина за себе и фамилијата се одлучил да замине во странство, каде возел камион.

Несреќата најверојатно се случила откако неговиот камион се расипал, по што морал да се симне и да го локализира проблемот. На него тогаш налетал друг камион, од кој бил прегазен. Зад себе Ванчо остави сопруга и ќерка, додека за некој месец очекувал и свое второ дете.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -