30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

ФОТО: Делегација на “ВМРО за Македонија“ со поклон пред споменикот на хероите од Мечкин Камен

Во чест на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, делегација на коалицијата “ВМРО за Македонија“ предводена од Љубе Бошковски, заедно со Генералниот секретар на ВМРО Народна партија, Љупчо Балкоски и претседателот на Достоинство Стојанче Ангелов положија свежо цвеќе и одадоа почит за загинатите херои.

Делегација на ВМРО за Македонија во Крушево

поврзани објави

Последни објави