fbpx
6.8 C
Skopje

ФОТО: Средба на премиерот Зоран Заев со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

АКТУЕЛНО

Премиерот Зоран Заев се сретна со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во рамки на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба, што се одржува во Подгорица, Црна Гора, на којшто Македонија е кодомаќин.

Мајк Пенс и Зоран Заев

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -