fbpx
2.3 C
Skopje

ЕКСКЛУЗИВНО: По одземениот пасош, Груевски замина на летување во Охрид

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски чиј што пасош е одземен и треба еднаш неделно да се јавува во Судот, денеска заедно со својата фамилија е забележан во хотел Инекс Горица во Охрид.

Охрид годинава, според соопштението на владата, ќе биде место за одмор и за премиерот на Република Македонија, Зоран Заев и неговата фамилија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -