fbpx
2.3 C
Skopje

Коста ќе поднесе барање за трансфер и ќе инсистира тоа да биде само во еден клуб

АКТУЕЛНО

Рикардо Кардозо, агентот на Диего Коста, откри дека напаѓачот на Челси наскоро официјално ќе поднесе барање за трансфер и ќе инсистира да биде продаден само во еден клуб.

Кариерата на Коста на „Стемфорд Бриџ“ практично заврши откако тренерот Антонио Конте му кажа дека не е во неговите планови за следната сезона, иако имаше неколку одлични сезони во дресот на „сините“. Тој сега тренира сам во очекување на потенцијалниот трансфер летово.

Според неговиот агент, Коста ќе инсистира да биде продаден во Атлетико Мадрид, и покрја забраната за трансфери што ја шпанскиот клуб, кој не смее да регистрира нови играчи до јануари, па најверојатно ќе ја помине првата половина од новата сезона на заем во друг клуб.

Извор: Derbi.mk

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -