fbpx
8.8 C
Skopje

Законот за јазици помина на Влада

АКТУЕЛНО

Помина Законот за јазици на Влада, дознава телевизија 24 од владини извори. Седницата се уште е во тек и нема конретни детали за Законот.

Освен ова, на седницата се очекуваат и кадровски решенија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -