fbpx
1.8 C
Skopje

Милошоски: Заев го усвои Законот за двојазична Македонија

АКТУЕЛНО

Заев го усвои Законот за ДВОЈАЗИЧНА Македонија (член 1 ), напиша на својот Фејзбук профил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, коментирајќи ја веста дека Владата синоќа го усвои Законот за употребата на јазиците.

„Двојазично од Вевчани до Делчево, од Гевгелија до Прилеп, од Битола до Крива Паланка, од Охрид до Струмица, од Штип до Демир Хисар, од Кавадарци до Ресен, од Неготино до Ранковце!
Проект: Двојазична Македонија! Наместо просечна плата од 500 евра, наместо 100.000 денари плата за лекари, наместо вработување за секој студент“, напиша Милошоски.

• Заев го усвои Законот за ДВОЈАЗИЧНА Македонија (член 1 🇲🇰🇦🇱)• двојазично од Вевчани до Делчево, од Гевгелија до…

Posted by Antonio Milososki on Friday, August 4, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -