fbpx
-4.2 C
Skopje

(ВИДЕО) Путин на одмор – се сонча, рибари, нурка и пешачи

АКТУЕЛНО

Фотографиите од рускиот претседател Владимир Путин на одмор станаа вистинска атракција. Голем број светски медиуми објавија дека Путин летувал во јужниот дел на Сибир каде што е снимен како се сонча, рибари, плива, њурка и пешачи..

Покрај риболовот на планинските езера во јужен Сибир и шетањето по прекрасната, густа Сибирска шума, Путин поминал два часа и во подводен лов на штука.

За време на краткиот одмор, на Путин друштво му правеле министерот за одбрана Сергеј Шојгу, претседателот на Република Какасија – Виктор Зимин и градоначалникот на Тува Шолбан Кара-ул.

Рускиот претседател своите авантури ги овековечувал со “GoPro” камера, а тие снимки заедно со останатите видео клипови и фотографии, вклучувајќи ги и оние направени со дрон, наскоро ќе бидат објавени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -