30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Астронаут на НАСА сподели ВИДЕО од Земјата снимена од Меѓународната вселенска станица – ПОГЛЕДНЕТЕ ГО!

Џек Фишер, астронаут на НАСА, сподели видео од Земјата снимена од Меѓународната вселенска станица. Фишер го сподели видеото на „Твитер“, а го снимал регионот од Сан Диего до Денвер.

поврзани објави

Последни објави