fbpx
8.8 C
Skopje

Амазон“ продава тоалетна хартија со твитови на Трамп

АКТУЕЛНО

Најголемата американска компанија за онлајн продажба „Амазон“ како нова понуда за продажба пушти ролна тоалетна хартија со испечатени твитови на претседателот Доналд Трамп.

Цената на производот изнесува 12 долари, а првичните количества моментно се распродадени.

Производителот ги собрал пораките на Трамп од Твитер, кои предизвикале најголем јавен интерес уште од периодот 2012-2014 година.

На „Аазон“ се продава и ролна тоалетна хартија со монохромни фотографии на Трамп, како и на неговата против-кандидатка на изборите минатата година, Хилари Клинтон.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -