fbpx
18.8 C
Skopje

ЕУ: Косово нема време за губење, институциите да бидат формирани што е можно побрзо

АКТУЕЛНО

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич ги повика косовските партии што е можно побрзо да го конституираат Парламентот, порачувајќи дека Косово нема време за губење.

Таа ги повика политичките партии да го почитуваат Уставот на Косово.

– Косово нема време за губење и треба да се забрза процесот за формирање институции, рече Коцијанчич.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -