35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ВИДЕО: Нејмар започна да „крши кичми“ во ПСЖ, први жртви Ди Марија и Рабио

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп.

Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на францускиот клуб. Тој е редовен на тренините на Унаи Емери и веќе започна да ја покажува својата класа и да доминира во вежбите со топка.

На вчерашниот тренинг, Нејмар покажа дел од својот репертоар трикови, кој на своја кожа го почувствуваа Ди Марија и Рабио.

Извор: Gol.mk 

поврзани објави

Последни објави