30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Рибери се покажа како голем шегаџија – Французинот и ги одврза врвките на судијката па погоди од слободен удар (ВИДЕО)

Францускиот играч на Баерн Минхен, Франк Рибери на дуелот со Хемницер уште еднаш ја покажа својата позитивна страна, односно пред да го постигне 4. гол на натпреварот за неговиот тим, најде време да се пошегува на сметка на главната судијка Бибијана Штајнхаус на која и ги одврза врките додека таа разговараше со неговите соиграчи, а тој ја местеше топката.

По оваа шега, Французинот од слободен удар погоди за водство на неговиот тим од 0-4.

ЕВЕ ГО ОВОЈ МОМЕНТ

https://streamable.com/ritmv

поврзани објави

Последни објави