3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

ВИДЕО: Обама се расплака на последниот говор како претседател на САД

Барак Обама го одржа својот последен говор како претседател на САД, на националната конвенција на Демократската партија тој одржа говор на кој се збогуваше од оваа функција со присутните, но и целата јавност.

Обама, која сега има 55. години, во прошталниот говор им оддаде огромна почит на сите околу него, особено на својата сакана сопруга Мишел, како и двете ќерки.

„Во претходните 25 години, ти не беше само моја сопруга и мајка на моите деца, туку и мојот најдобар пријател. Ме направи горд. Ја направи и државата горда“, изјави меѓудрогото Обама.

https://www.youtube.com/watch?v=F_1wAPmCm1s

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -