fbpx
-1.2 C
Skopje

„Mercedes GLA“ со нов модел

АКТУЕЛНО

На пазарот во Германија се појави нов модел од „Mercedes GLA“, станува збор за „4MATIC“ кој е со 185 коњски сили и 300 Nm. До „стотка“ му се потребни само 4,4 секунди.

Бензиска понуда вклучува 180, 200, 250, 250 4Matic и AMG 45 4Matic, додека пак дизелската понуда се состои од 180 d, 200 d, 200 d 4Matic, 220 d и 220 d 4Matic.

Како што и се најавуваше претходно, „GLA 220 4MATIC“ речиси и да нема поголеми визуелни промени, само мали дизајнерски корекции за да изгледа уште подоминантно.

Цените во Германија за новата верзија изнесуваат 28,940 евра за верзијата 180, додека пак за „45 AMG“ треба да платите 56,852 евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -