10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Во вооружен грабеж олеснето казино во Битола за 100.000 денари

Откако во изминатите неколку дена на удар на криминалците беа спортските обложувалници, се чини сега дојде ред и на казината.

Денес, рано утрово во 05:15  часот во Битола  на ул.„Климент Охридски“, поточно во казино „Слот“ две непознати лица маскирани и вооружени со пушка, извршиле разбојништво над вработената. Во гравежот двете лица одзеле сума на пари од околу 100.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

МВР за случајот истакна дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави