11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Уште еден затвореник од КПУ „Идризово“ ја загуби битката за живот

Вчера во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, околу 11 часот почина 73. годишниот М.А од Гостивар, затвореник во КПУ „Идризово“, кој отслужувал казна затвор од 4,5 години.

Од полицијата велат дека истиот на 2. јануари бил хоспитализиран на Клиниката за неврологија, а по влошувањето на состојбата на 3. јануари бил пренесен на „КАРИЛ“, каде и починал. Телото е предадено на обдукција.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави