30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Михајловски: Деца умираат, шумите изгореа, а ти молчиш!

умите изгореа, ти молчиш. Деца умираат, ти молчиш. Мерцедесот се вози, ти молчиш. А колку грамаден беше кога се бореше за грмушки. Ми фалиш. Ми фали твојата безмерна храброст и жртвена спремност да го гушнеш ГТЦ. Твојата месијанска заводливост и дарба да воскреснуваш мртви, недостига да ја сопре смртта.  Мрсиш муда додуша за фашизам, груевизам, и за се уште ти е криво ВМРО. Мрси си ти, ама фати се за работа. Оти иде време кога и твоите дела или недела, па и петок ако сакаш:) , ќе се оценуваат, напиша Михајловски на својот Фејсбук профил.

Шумите изгореа, ти молчиш. Деца умираат, ти молчиш. Мерцедесот се вози, ти молчиш. А колку грамаден беше кога се бореше…

Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, August 27, 2017

поврзани објави

Последни објави