13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ВИДЕО: Македонците се тепаа среде Берлин, причина – политички партии?!

На социјалните мрежи се појави видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунд, Германија, која завршила со невкусен крај, откако Македонци меѓусебе се истепале.

Според коментарите на видеото, ова се случило уште минатата година за Велигден, а тепачката најверојатно започнала по кавга за партии, според едните односно поради музиката според другите.

HUMOR: Од оро до тепачка …. Нашите во Европа 🙂

Posted by MK Dijaspora Europe on Wednesday, January 11, 2017

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави