10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ВИДЕО: Шпанската полиција со пендреци по пожарникарите кои формираа жив штит

Шпанската полиција се судри со пожарникарите на Каталонија. Пожарникарите формираа жив штит за да им овозможат на луѓето да гласаат на референдумот.

На снимката се гледа како специјалните полициски сили ги удираат пожарникарите кои се во униформа. Градоначалникот на Барселона изјави дека повеќе од 460 луѓе се повредени во нередите и судирите на полицијата со гласачите.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -