7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

(ВИДЕО) Заев од Крива Паланка: Градејќи пријателства кои ги поздравува целиот свет, градиме перспектива за идните генерации

Во изминатите три и пол месеци покажавме дека Македонија може да има перспективи и пријатели. За три месеци создадовме пријателство со Бугарија која е веќе поддржувач и сојузник на Македонија, ја подобривме соработката и со Србија и градиме добри односи со Грција. Градејќи пријателства кои ги поздравува целиот свет, градиме перспективи за идните генерации, порача вечерва од Крива Паланка лидерот на СДСМ Зоран Заев.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -