17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

„Сантијаго Бернабеу“ покриен со шпански знамиња, „кралевите“ подобри од Еспањол… (ФОТО + видео)

Како одговор на денешните случувања во Каталонија, со инцидентите предизвикани по референдумот за независност на оваа шпанска провинција, „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид вечера ги пречека фудбалерите на Реал Мадрид и Еспањол преплавен со шпанските знамиња.

Фото

Ете и случајноста сакаше „кралевите“ во 7. коло од Примера токму денеска да играат против каталонски Еспањол, и сето тоа да го заокружат и со победа од 2-0

Херојот на Реал Мадрид е Иско, кој најпрво во 30. минута донесе водство од 1-0 по проигрувањето од Роналдо, а потоа во 71. минута заокружи на 2-0…

Фото

http://www.dailymotion.com/video/x62rxy0

 

Избор: Екипа 

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави