12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

ФОТО: Македонско дно – успехот на Лина Ѓорческа го засенија со политика

Лина Ѓорческа пишува историја, за самата себе, но и за македонскиот тенис кој никогаш немаше победа, а ниту учество во квалифкации за еден гренд-слем турнир.

Тетовчанката најпрво го помина првото коло од квалифкациите, а утрово успеа да се пласира и во финалето, откако во второто коло успеа да ја совлада Унгарката Галфи во два сета со 6:1 и 6:1.

И наместо сите погледи да бидат свртени кон спортот и успехот, поддржувачите на Лина во Мелбурн ја вмешаа политиката, па веќе им станаа одбивни на сите поддржувачи на тенисерката во границите на Македонија.

Нема повеќе да објаснуваме. Погледнете ја фотографијата и сами ќе сфатите.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави