12.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

ФОТО: Администраторите на фан страната на кандидатот за градоначалник на Битола од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски не трпат критички прашања

Пред малку на видеото во живо со актуелниот пратеник и кандидат за градоначалник Зоран Илиоски му поставив две прашања: 1.Дали очекувате гласови од старите членови на партијата на кои што му сте познат како поранешен истакнат активист на Движењето за Југославија? 2.Според сите анкети во Битола Ве очекува пораз, што понатаму? Дали ќе си поднесете оставка од функцијата пратеник и член на ИК? И погледнете, добив блок, не можев да коментирам односно да поставам прашање. Нели ВМРО ДПМНЕ е демократска партија, каде е демократијата тука? РЕФОРМИ МОРА ДА ИМА, ЗА ДЕМОКРАТСКО ВМРО ДПМНЕ! #РеформиВоВМРО

 

Фото: Прашање до Илиоски.
Фото: Забранет пристап за коментирање на страната

Прашањата што ги поставив беа избришани од страна на администраторите на фан страната на господинот Илиоски.

Автор : Благоја Стефановски

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -