3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Министерот Спасовски се запиша во Книгата на жалост во амбасадата на Руската федерација

[dropcap]М[/dropcap]инистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес се запиша во Книгата на жалост отворена во Амбасадата на Русија по повод трагичната смрт на вонредниот и ополномоштен амбасадор на Руската Федерација во Република Турција, Неговата екселенција Андреј Карлов, кој беше убиен во понеделникот во Анкара.

Министерот Спасовски го изрази своето жалење и сочувство до рускиот народ и семејството на амбасадорот Карлов и најостро го осуди ваквиот срамен и кукавички чин.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -