fbpx
18.8 C
Skopje

Најдобрите божиќни филмови на сите времиња

АКТУЕЛНО

Подготвивме 10 најдобри божиќни филмови на сите времиња по избор на порталот Поглед.мк

Декември е месец кој што асоцира на љубов, време поминато со најблиските во смеа, радост, време за семејството кое заедно ги поминува најубавите празнични моменти.


Божиќ е време за мир. Божиќ е време на простување. Божиќ е време на промени. Божиќ е време на радост. Меѓутоа Божиќ е и период кога се буди магијата на празниците. Во склоп на сето ова, би сакале да ви помогнеме да уживате максимално со вашето семејство и пријателите во целодневен маратон од божиќни филмови. Во продолжение ви нудиме листа на најинтересните филмови за Божиќ со кои ќе може да ја почувствувате празничната магија.

1. Jingle All The Way (1996)

2. Home Alone (1990)


3. Love Actually (2003)

4. A Christmas Carol (2009)

5. Elf (2003)

6. Bad Santa (2003)

7. Home Alone 2: Lost in New York (1992)

 

8. Christmas Vacation (1989)

9. The Passion of the Christ (2004)

10. Office Christmas Party (2016)


 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -